WordPress Hosting paketi satın alabileceğiniz bir çok firma var. Ancak her firma aynı kaliteyi sunmaz.

Bazıları başlangıçda çok uygun görünen fiyatlar sunar, fakat WordPress Hosting paketinizi yenilemek istediğinizde kat kat fazla bir fiyat ödemeniz isteniz.

Bunun duşunda bir çok firmada yaşayabileceğiniz önemli sorunlardan biri de, sunucuda aşırı sayıda site barındırmak nedeniyle ortaya çıkan yavaşlamalar ve kesintilerdir.

Benim açımdan en önemli olan şey ise destek konusudur.

Kimse sitesinin uzun süre kapalı kalmasını istemez. Fakat bazen istemesek de bu ve benzeri durumlarla karşılaşabiliriz. Böyle durumlarda hızlı destek almak çok önemlidir.

Bir diğer önemli unsur da fiyat performans ilişkisidir. Uygun fiyat ama düşük performans sunan firmalarla çalışmayı kimse istemez.

Peki tüm bu özellikleri bir arada satın alabileceğimiz hosting firmasını nereden bulacağız.?.

Kralwp WordPress Hosting Önerisi

WordPress Hosting için önerim kesinlikle Güzel Hosting dir.

Yaklaşık 5 yıldır Güzel.net.tr ile çalışıyorum. Daha öncesinde bir çok hosting firması ile çalıştım. İyi ve kötü yönleri vardır hepsinin, fakat genel olarak bakıldığında toplamda bir memnuniyet duyduğum söylenemez.

Bir arkadaşımın önerisi ile sitelerimden birini Güzel Hostin'e taşıdım. Çok geçmeden tüm sitelerimi taşımaya karar verdim. Bu kararı almam çok zor olmadı çünkü işini mükemmel yapan ve sürekli gelişen bir firma ile çalışmak inanılmaz keyifli geldi bana.

Şimdi kısaca neden WordPress Hosting için Güzel.net.tr diyorum ona bakalım.

Güzel Hosting neden en iyisi?

%99.8 in üzerinde uptime sağlaması...

Güzel hosting %99 uptime garantisi verse de, sağlanan uptime neredeyse %100 dür.

Sorunların anında çözümü konusunda inanılmaz bir başarı göstermekteler. Beş yılda bir kez başıma gelen sunucunun yanması gibi önemli bir problemde bile, çok küçük bir kesinti yaşadım. Üstelik hiç bir veri kaybına dahi uğramadım.

Ücretsiz yedekleme...

Veri kaybı yaşamamak için sürekli yedeklerin alınması önemlidir. Yukarıda bahsettiğim sorunda verilerimin korunmasının nedeni de budur.

Güzel hosting sizin için ücretsiz olarak yedeklerinizi alır ve saklar.

Tartışmasız sektöründe en iyi destek sunan firma..

Günün her saatinde çok hızlı destek alabilirsiniz.

Gecenin bir yarısı, sabaha karşı yada gün ortası hiç fark etmez. Güzel hostig destek konusunda her zaman hazır bir ekibe sahip.

Destek taleplerine ortalama olarak maksimum yarım saat içinde cevap vereceklerini belirtseler de, ben bu sürenin hiç bir zaman 5 dakikayı geçtiğini görmedim. Hatta bazen Watsapp dan arkadaşımla yazışıyormuş hissine kapıldığım oldu. Bunun nedeni inanılmaz hızlı geri dönüş almamdı.

Özel sunucular..

Kiralık sunucularla WordPress Hosting hizmeti veren firmalar olduğunu biliyorum. Muhtemelen bunları siz de biliyorsunuz.

Kiralık yada değil, ben hizmetime bakarım diyemeyiz. Çünkü kendi sunucuları ve kendi yazılım uzmanları ile çalışsan firmalarda sorun yaşamazsınız.

Güzel hosting kendi sunucuları ve kendi yazılım uzmanları ile hosting hizmeti sunmaktadır.

Müşteri odaklı çalışma..

WordPress hosting paketi satın aldığınızda muhtemelen size en fazla sıkıntı veren şeylerden biri, hemen her şeyde bir Webmaster kiralamanız gerekir cinsinden bir destek talebi geri dönüşüdür.

Evet bazı konular hosting firmasının dışındadır ve bunları sizin çözmeniz yada bir uzman kiralamanız gerekir. Fakat her konuya bu şekilde yaklaşılması sinir bozucudur.

Güzel hosting sorunlarınızla bir bir ilgilenmekte ve mümkün olan en kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Elbette hosting firmasının dışındaki bazı konular kapsam dışıdır.

Fiyat performans garantisi..

Hemen her bütçeye uygun bir hosting paketi bulabilirsiniz. 

İşin en güzel yanı, her planda mükemmel performans almanızdır.

Yine önemli bir yanı da, ihtiyaçlarınız doğrultusunda paket yükseltme imkanınızın olmasıdır.

Cloudlinux..

Paylaşımlı sunucularda yaşanan en büyük sorun, aynı sunucuda barınan diğer siteler yüzünden yavaşlamalara maruz kalmanızdır.

Claudlinux sayesinde böyle bir sorun yaşamazsınız.

Diğer sitelerden izole bir biçimde ve güvenle barındırılan siteniz, başkalarının yüzünden yavaşlama yada güvenlik riski taşımaz. WordPress Hosting söz konusu olduğunda hızlı bir sunucunun ne kadar önemli olduğunu hatırlatmamıza gerek yok sanırım.

Ücretsiz SSL sertifikası..

Satın aldığınız hosting paketinin süresi dolana kadar sizin için ücretsiz SSL sertifikası sağlar.

SSL sertifikasını kurmayı bilmenize de gerek yoktur. Güzel hosting bu işi de sizin yerinize yapar.

WordPress hosting paketi satın almak için önereceğimiz tek firma Güzel hosting dir. Elbette diğer firmalar arasında da çok iyileri vardır. Ancak kişisel deneyimlerim neticesinde en iyisinin Güzel.net.tr olduğuna kanaat getirdim.

Son yıllarda üst üste yılın en iyi hosting firması olması da bunu destekleyen önemli bir şey.